Zoznam produktov výrobcu / značky: KLIPPAN

 Unikátny desing v kombinácii s vysokou kvalitou produkcie.

Klippan navrhuje kolekciu  textilu v spolupráci seo známymi švédskymi dizajnermi a vyrábaju  designové deky a pleteniny vo vlastnom závode.Rodinná firma Klippan Yllefabrik bola založená v roku 1879. Dnes už štvrtá a piata generácia pokračuje v tradícii rodinnej textilnej fabriky. Filozofiou firmy je kombinovať švédsky design a dlhú tradíciu znalostí textilnej výroby.
Klippan fabrikKlippan navrhuje kolekciu textilu v spolupráci so známymi švédskymi designermi a vyrábajú designové deky a pleteniny vo vlastnom závode. V súlade so svojou filozofiou Klippan používa vo výrobe výhradne prírodné materiály ako vlna, ľan a bavlna a snaží sa maximálne zahrnovať do výrobného sortimentu i EKO-materiály.Revolučná metóda produkcie  EKO vlnyPred niekoľkými rokmi však skupina farmárov z Nového Zélandu prišla s revolučnou metódou produkcie z ekologickej vlny. Princíp spočíva iba v jednom ošetrení jahniatka. Potom celú dobu chovu už ovečka nie je  očkovaná ani inak ošetrovaná chemickými prostriedkami. Zároveň ovečky chované na produkciu ekologickej vlny nie sú liečené žiadnymi antibiotikami, ktoré sa nepriaznivo odzrkadľujú  na kvalite vlny.EKO

Novozélandská EKO vlna je obzvlášť vhodná a používa sa vo výrobe diek a pletenín značky Klippan. EKO vlna má svoje špeciálne označenie (ECO WOOL). V minulom roku sa  Klippan  rozhodol pre výrobu vlnených detských diek používať už iba tento materiál - EKO vlnu.Trochu histórie. Začiatkom 90.rokov Klippan Yllefabrik začal meniť svoju obchodnú stratégiu a kúpil fabriku na výrobu priadze v Lotyšsku. Pobočka Klippan Saule so 100% vlastníckym podielom dnes vyrába vlnené vlákno, látky, deky a pleteniny.Vysoká kvalita vlákna je zásadná pre finálny vzhľad výrobkov , rovnako  tak ako atraktívni design. Klippan trvale pracuje na vývoji nových kolekcií a ponúka unikátny design  v kombinácii s vysokou kvalitou produkcieVýrobky Klippan sú dobre známe na Švédskom trhu a v zahraničí.


 


Nad celkovou kvalitou EKO vlny dohliada nezávislá akreditované laboratórium. Klippan má certifikát ISO 9001.


Detaily

Od tohto výrobcu nie sú k dispozícii žiadne produkty.